blog

 • 17/11/2021 0 Komentarze
  Inteligentne systemy automatyki domowej

  Na rynku istnieje wiele systemów smart home czyli automatyki domowej. Systemy te świetnie nadają się do nowo powstałych jak i modernizowanych instalacji elektrycznych. Ich zastosowanie może być wykorzystane nie tylko w wielkich fabrykach czy luksusowych rezydencjach, ale także w domach jedno i wielo rodzinnych a nawet w mieszkaniach.

  Dowiedz się więcej
 • 18/10/2021 0 Komentarze
  Powody, dla których warto zlecić instalacje systemów domofonowych

  W ostatni czasie wiele osób zgłasza się do mnie w celu wykonania montażu domofonu lub wideodomofonu. Często są to właściciele domów w Gdańsku, Gdyni i okolicach. Jednak dobranie odpowiedniego sprzętu do posiadanej instalacji nie zawsze jest proste. Istnieje bowiem sporo różnych systemów w których każdy może wykorzystywać inną strukturę oprzewodowania.

  Dowiedz się więcej
 • 16/12/2020 0 Komentarze
  Powody, dla których warto zlecić przegląd instalacji elektrycznej

  Mnóstwo obiektów domowego użytku zasilane jest prądem. Bez elektryki trudno wyobrazić sobie komfortowe życie, dlatego każda awaria tak bardzo jest nam nie na rękę.

  Dowiedz się więcej
 • 30/11/2020 0 Komentarze
  Strefy instalacji elektrycznych

  Aby uchronić użytkownika przed przypadkowym uszkodzeniem przewodu np. poprzez wiercenie lub przybijanie do ściany różnych przedmiotów stosuje się ogólnie przyjęte trasy prowadzenia przewodów elektrycznych.

  Dowiedz się więcej
 • 13/10/2020 0 Komentarze
  Oznaczenie przewodów oraz ich zastosowanie w praktyce

  Często zdarza się że elektrycy używają różnych skrótów jeśli chodzi o dobór odpowiedniego przewodu czy kabla. No właśnie może zacznijmy od tego czym różni się przewód ok kabla i czy jest to tylko kwestia nazewnictwa czy ma jednak jakieś znaczenie. 

  Dowiedz się więcej