blog

 • 09/09/2022 0 Komentarze
  Co to jest „inteligentny dom” i czy każdy może taki mieć?

  Ogólnie rzecz biorąc, określeniem tym nazywamy zbiór urządzeń, którymi można sterować zdalnie z poziomu aplikacji mobilnej. Inteligentny dom obejmuje między innymi różne sprzęty gospodarstwa domowego i RTV, oświetlenie, wentylację i klimatyzację, alarmy, systemy nawadniające, a nawet ruchome rolety.

  Dowiedz się więcej
 • 09/09/2022 0 Komentarze
  Dlaczego warto zlecić montaż oświetlenia?

  Lampy – sufitowe, stojące czy też ścienne – niezbędne są w każdym domu, a nieraz również na tarasie lub w ogrodzie. Trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne życie. Ich montaż nie jest jednak wcale taki prosty, szczególnie jeśli mówimy o lampach sufitowych i ściennych wewnątrz budynku. Prace instalacyjne, jak i pomiary oświetlenia są więc czynnościami, które powinny być wykonane przez osoby posiadające do tego odpowiednie kwalifikacje.

   

  Dowiedz się więcej
 • 09/09/2022 0 Komentarze
  Monitoring czy alarm? Czym różnią się te systemy.

  Każdy z nas zasługuje na to, aby po długim dniu wrócić do odpowiednio chronionego miejsca zamieszkania. Stosowanie nowoczesnych systemów zabezpieczających w domach lub placówkach publicznych pozwala odetchnąć z ulgą i nie martwić się czyhającym zagrożeniem. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń i rozwiązań technologicznych, które poprawiają poziom ochrony różnych obiektów i placówek, a najpopularniejszymi są alarmy i monitoringi.

  Dowiedz się więcej
 • 17/11/2021 0 Komentarze
  Inteligentne systemy automatyki domowej

  Na rynku istnieje wiele systemów smart home czyli automatyki domowej. Systemy te świetnie nadają się do nowo powstałych jak i modernizowanych instalacji elektrycznych. Ich zastosowanie może być wykorzystane nie tylko w wielkich fabrykach czy luksusowych rezydencjach, ale także w domach jedno i wielo rodzinnych a nawet w mieszkaniach.

  Dowiedz się więcej
 • 18/10/2021 0 Komentarze
  Powody, dla których warto zlecić instalacje systemów domofonowych

  W ostatni czasie wiele osób zgłasza się do mnie w celu wykonania montażu domofonu lub wideodomofonu. Często są to właściciele domów w Gdańsku, Gdyni i okolicach. Jednak dobranie odpowiedniego sprzętu do posiadanej instalacji nie zawsze jest proste. Istnieje bowiem sporo różnych systemów w których każdy może wykorzystywać inną strukturę oprzewodowania.

  Dowiedz się więcej
 • 16/12/2020 0 Komentarze
  Powody, dla których warto zlecić przegląd instalacji elektrycznej

  Mnóstwo obiektów domowego użytku zasilane jest prądem. Bez elektryki trudno wyobrazić sobie komfortowe życie, dlatego każda awaria tak bardzo jest nam nie na rękę.

  Dowiedz się więcej
 • 30/11/2020 0 Komentarze
  Strefy instalacji elektrycznych

  Aby uchronić użytkownika przed przypadkowym uszkodzeniem przewodu np. poprzez wiercenie lub przybijanie do ściany różnych przedmiotów stosuje się ogólnie przyjęte trasy prowadzenia przewodów elektrycznych.

  Dowiedz się więcej
 • 13/10/2020 0 Komentarze
  Oznaczenie przewodów oraz ich zastosowanie w praktyce

  Często zdarza się że elektrycy używają różnych skrótów jeśli chodzi o dobór odpowiedniego przewodu czy kabla. No właśnie może zacznijmy od tego czym różni się przewód ok kabla i czy jest to tylko kwestia nazewnictwa czy ma jednak jakieś znaczenie. 

  Dowiedz się więcej