Monitoring czy alarm? Czym różnią się te systemy.

Każdy z nas zasługuje na to, aby po długim dniu wrócić do odpowiednio chronionego miejsca zamieszkania. Stosowanie nowoczesnych systemów zabezpieczających w domach lub placówkach publicznych pozwala odetchnąć z ulgą i nie martwić się czyhającym zagrożeniem. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń i rozwiązań technologicznych, które poprawiają poziom ochrony różnych obiektów i placówek, a najpopularniejszymi są alarmy i monitoringi.

Informują nas one o nadchodzącym intruzie za pomocą sygnału dźwiękowego lub nagrania z kamery i są wykorzystywane w budynkach mieszkalnych oraz publicznych. Wybierając technologię zabezpieczającą warto więc odpowiedzieć sobie na pytania – który z tych systemów monitorowania zagrożeń jest bardziej skuteczny i czym się różnią?

System alarmowy – z czego się składa i jak działa?

Alarm to urządzenie, które można zastosować zarówno w domu, jak i biurze czy sklepie. Składa się z czujek, które rejestrują ruch w pomieszczeniu oraz z sygnalizatora, który informuje nas, że w otoczeniu znajduje się włamywacz. Alarmy mogą być także bardzo skutecznym narzędziem w wykrywaniu dymu, gazu lub pośredniego włamania, polegającego na zniszczeniu mienia własnego. Nowoczesne technologie zabezpieczające w takiej postaci to inteligentna instalacja, którą połączysz z innymi systemami domowymi i zaplanujesz ich działanie z wyprzedzeniem.

Monitoring do domu i placówek publicznych – zobacz zagrożenie na własne oczy!

W przeciwieństwie do alarmu, monitoring do domu lub firmy umożliwia nam obserwowanie w czasie rzeczywistym otoczenia placówki i nadchodzącego zagrożenia. Sygnał dźwiękowy informuje o włamaniu czy niebezpieczeństwie w momencie, gdy już do niego dojdzie, natomiast kamery monitoringu dają nam czas na zapobieganie takim wydarzeniom, a w przypadku nieszczęśliwego wypadku zapisania materiału dowodowego w formie nagrania. Obydwa systemy zabezpieczające można sterować za pomocą powiadomień i zarządzać nimi za pomocą mobilnych urządzeń. Jeżeli chcesz pozbyć się nerwów i zadbać o własny dom lub posiadłość, zgłoś się do naszych specjalistów, którzy dobiorą rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!


Opublikowano

w

przez

Tagi: